Březen 2009

Můj názor na blogy

3. března 2009 v 18:53 nazory
BLOGY. Pod tímto slovem si většinou představím blogy obklopené celebritmi, ale je to tak dobře?
Můj názor je takový, že správný blog by měl mít minimum photoshootu, obrázků apod. celebrit a mít tam co nejvíc článků napsaných vlastní rukou.
Neříkám, že nesnáším všechny celebrity, líbí se mi spoustu hudebních skupin i zpěvaček apod.., ale pokud bych si o nich něco potřebovala najít, třeba na referát, dokážu si to najít, např. na osobnosti.cz, nepotřebuji chodit na blogy, kde se hemží zkopírované články o slavných.
Věřte mi, nebo ne, pokud najdu pěkný blog s pěkným designem a uvidím rubriky typu:
Photoshooty celebrit
Životopisy hvězd
Zajímavosti celebrit apod.., hned blog zavírám, je mi jedno, jestli dotyčná osoba bude mít nádherný design, ale záleží mi na tom, jaké bude mít články, jaké rubriky.
Stejné je to i s člověkem, nezáleží na tom, jak je člověk pěkný, jestli je štíhlý jako modelka, nbeo jestli je naopak tlustý jak velryba, záleží na tom, co ten člověk nese v srdci, to je duležité a toto pravidlo neplatí jenom pro člověka, ale jak jsem již řekla, i pro blogy i např. pro starou zníčenou krabici, ale kdyby jste ji otevřeli, zjistili by jste třeba, že je v ní krásný poklad, či něco jiného, takže je to vlastně všechno o tom vnitřku, u člověka je to o srdci, u blogů je to o článcích apod.
Teď bych řekla, že jsem hodně odbočila od blogů, vratme se tedy zpět.
Mám ráda blogy, kde jsou např.literární příběhy napsané autorem blogy, nebo kresby, grafika, protože vím, že si ten autor dal práci to vytvořit a ne jak někdo si támhle něco zkopíruje a šup šup na blog.
Také mi připadá, že blogaři těmi celebritmy ostatním lidem moc pletou hlavu, protože pokud se podíváte na blogy, kde jsou photoshooty, uvidíte nádherné celebrity bez jediné vady na kráse a lidé, kteří s vzhledem nejsou spokojeni, jsou z toho neštastní a pořád si říkají " Ach jo, ty celebrity se mají, nejsou škaredí apod", ale to není jejich pravá tvář(celebrit), protože je ještě před focením dávají tunu mejkapu, profesionální maskéři, vyzážisté jim upravují obličej, retušují je, až nakonec vypadají tak pěkně. Věřte, že ani celebrity nejsou dokonalé, i oni mají svá bolístka a myslím si, že každému člověku na sobě něco vadí, ale já bych to moc neřešila, protože pokud máte dobré srdce, nic už dělat nemusíte.
Blogy jsou k tomu, aby lidé napsali, co si doopravdy myslí, aby jim např. lidé zhodnotili příběhy, kresby a podobně. Správné blogy jsou ty, které nemají články o celebritách, nemají třpiticí se pozadí či samé pixelky, ale ty, které mají články o sobě, autoři blogu mají své články, své literární příběhy, své kresby, svou grafiku, ale myslím si, že takových blogů je v dnešní době málo, jen se podívejte na titulní stránku blog.cz na nejnovější příspěvky, samé nadpisy typu: Shooty Miley Cyrus apod...
No, je to jen můj názor, vy možná budete mít jinný, ale i tak můžete napsat, co si vy osobně myslíte.